پرسش و پاسخ

کارگاه آنلاین مدیریت هیجان 3

با سلام باید دید دلایلی که باعث می شود خواستگارها را رد کند چیست. گاهی اوقات دلایل منطقی و درستی دارد و گاهی اوقات این جواب رد دادن ها ناشی از ترس و نگرانی از ازدواج است و بسته به اینکه چه دلیلی برای این موضوع دارد روند مواجهه با وی متفاوت خواهد بود، لذا لازم است دخترتان بصورت حضوری به یک مشاور مراجعه نماید تا به دقت و با جزئیات دلایل او مورد بررسی قرار گیرد و کمک شود ترسها و نگرانیهایی که از ازدواج دارد مرتفع گردد و بتواند انتخاب مناسبی داشته باشد.
با تشکر از سوال شما
دکتر علی شیخ الاسلامی

با سلام و احترام، موسسه مشاورین حقوقی جهت ارائه خدمات مشاوره حقوقی دارد ولی این جا به سوالات خانوادگی پاسخ داده می شود. می توانید با شماره ۷۷۴۳۰۱۶۳ موسسه خانواده سلامت بنیان جهت مشاوره حقوقی تماس بگیرید تا بعد از هماهنگی مشاورین حقوقی ما پاسخگوی سوال شما باشند.

با سلام و احترام با توجه به مواردی که گفته اید به نظر می رسد در انتخاب هدف عالی در زندگی دچار مشکل شده اید. لازم است جهت بررسی از نظر افسردگی با یک روانشناس بصورت حضوری مشاوره داشته باشید.
می توانید همه چیزهایی که دوست دارید در زندگی به انها برسید را برای خود لیست کنید. دقت کنید همه چیزهایی که می خواهید در زندگی بصورت مادی و معنوی به دست آورید را لیست کنید. سپس به هر یک از خواسته های خود بین ۰ تا ۲۰ بر اساس اهمیت نمره بدهید. مثلا چیزی که خیلی اهمیت دارد نمره ۲۰ و چیزی که اهمیت ندارد را صفر در نظرر بگیرید.
بعد از نمره گذاری به ترتیب از بیشترین نمره تا کمترین نمره لیست را بازنویسی کنید و برای رسیدن به آنچه که اولویت بیشتری دارد تلاش خود را معطوف کنید. کمک خواهد کرد تا حرکت به سمت اهداف به تدریج شکل گیرد و با رسیدن به خواسته ها به تدریج انگیزش شما تقویت شود.
از سوی دیگر ببینید دوست دارید برای چه چیزی زندگی کنید و لیستی از چیزهایی که کمک می کند زندگی شما معنا داشته باشد تهیه کنید با فکر کردن به این لیست و گسترش مفاهیمی که بخاطر ان به زندگی خود می توانید معنا دهید مسیر زندگی را می توانید پیدا کنید و امید را به زندگی خویش بازگردانید.
دکتر علی شیخ الاسلامی

با سلام و احترام
در دوران کرونا و محدودیتهای ناشی از کرونا یکی از دستورات بهداشتی داشتن ورزش منظم روزانه می باشد که به توجه به شرایط توصیه به نیم ساعت ورزش در منزل یا نیم ساعت پیاده روی روزانه در بیرون منزل می شود. اگر امکان پیاده روی خارج از منزل و در فضای باز و خلوت وجود دارد توصیه می شود بیرون منزل انجام شود و در غیر اینصورت نیم ساعت ورزش روزانه داخل منزل انجام شود. همچنین بهترین زمان برای ورزش روزانه حدود ساعت ۵ تا ۶ عصر می باشد و توصیه می شود تا وعده غذایی شام نیز حداقل ۲ ساعت فاصله داشته باشد.

با سلام و احترام
مهارت همدلی یک مهارت اکتسابی است. شما خودتان را جای همسرتان بگذارید و مساله را از زاویه دید او نگاه کنید. ببینید انتظاراتی که از شما دارد چیست و چه چیزی باعث می شود از شما فاصله بگیرد و به دیگران نزدیک شود و با انها همدلی کند. می توانید با او صحبت کنید و از او بخواهید شما را راهنمایی کند و مواردی که باعث می شود از شما فاصله بگیرد را برایتان تشریح کند. بدون قضاوت راجع به نظراتش خودتان را جای او بگذارید و ان موارد را از دید او بررسی کنید و بعد با تغییر در گفتار و رفتار خود به او نشان دهید که برایش ارزش قائل هستید و بخاطر او تغییر می کنید تا ارامش داشته باشد. در اینصورت او نیز به شما نزدیک تر خواهد شد. همچنین در مواردی که ناراحت هستید بجای دلخوری و سکوت و فاصله گرفتن باید بدون قضاوت احساس خود را بیان کنید مثلا بگویید همسر عزیزم من تو را دوست دارم ولی از اینکه جلوی بچه ها این حرف را به من زدی ناراحت شدم. بیان احساس خودتان بدون قضاوت راجع به رفتار همسرتان کمک خواهد کرد تا او به شما نزدیکتر شود و همدلی بیشتری بوجود اید.

با سلام و احترام
لطفا برای مشخص شدن علت موضوع با شماره ۰۹۶۲۱ تماس بگیرید. اینجا فقط به سوالات روانشناسی یا خانواده پاسخ داده می شود

با سلام و احترام
یکی از راههایی که به شما کمک می کند حال بهتری داشته باشید پیدا کردن معنی زندگی تان می باشد. من برای چه زنده هستم و برای چه زندگی می کنم و می خواهم به چه چیزی در زندگی برسم. پاسخی که به این سوال می دهید به شما کمک می کند تا مسیر زندگی تان را پیدا کنید و امید بیشتری برای زندگی داشته باشید. همچنین راه دیگری که به شما کمک می کند این است که بدون انتظار و چشمداشت به انسانهای دیگر که در طول روز با انها روبرو می شوید محبت کنید و سبب خوشحالی و آمدن خنده روی لبهایشان شوید. این کار کمک می کند تا شما هم مثل انها احساس خوشحالی کنید و از خوشحالی آنها خوشحال شوید. همچنین می توانید به یک مشاور بصورت حضوری مراجعه کنید تا به شما کمک کند افکار منفی ذهنی خود را شناسایی کنید و آنها را به چالش کشیده و با افکار مثبت جایگزین کنید تا احساس بهتری را در زندگی تجربه کنید.
دکتر علی شیخ الاسلامی

فرد بازنشسته و همسر و فرزندان همگی می توانند شرکت کنند و محدودیتی از این بابت در کارگاههای انلاین و افلاین وجود ندارد. آزمون قبل و بعد کارگاه جهت مشخص شدن اثربخشی کارگاه وجود خواهد داشت.

 
 
 
 

با سلام و احترام
همه ما در زندگی شکستهایی را تجربه می کنیم و این شکستها به خودی خود مشکلی ندارند بلکه اگر از آنها درس نگیریم و تکرار شوند مشکل ساز خواهند شد. برای همین اینکه به گذشته فکر کنید اهمیتی ندارد بلکه نباید خود را بابت شکستها سرزنش کنید. باید ببینید فرآیندی که منجر به شکست شما شد چه بود و با دقت در این فرآیند تلاش کنید بار دیگر انها اتفاق نیفتند. همچنین بجای فکر کردن به آینده و نگرانی از بابت انچه که اتفاق خواهد افتاد به این فکر کنید که الان و در شرایط موجود چه کاری می توانید انجام دهید و متناسب با شرایط امروز و تواناییهای حال حاضر خویش بهترین تصمیم و اقدام را انجام دهید. در این صورت نگرانی کمتری خواهید داشت و در اینده نیز خود را سرزنش نخواهید کرد.

با سلام و احترام
با توجه به شرایط فعلی جامعه وجود نگرانی و نا امیدی امری طبیعی محسوب می شود و اکثر افراد در حال حاضر چنین احساساتی را تجربه می کنند. بجای اینکه به این فکر کنید که چه خواهد شد؟ به این فکر کنید که در شرایط فعلی چه کاری می توانید انجام دهید و بهترین تصمیم و اقدام را انجام دهید. همچنین تلاش کنید تا با ارامش به اطراف خود نگاه کنید و بدون داشتن انتظار از دیگران تلاش کنید انها را خوشحال کنید. ارزشهایی که بخاطر ان زندگی کرده اید را مرور کنید و تلاش کنید بر اساس این ارزشها زندگی کنید و اقدامات خود را در راستای این ارزشها انجام دهید. خود را با ورزش و تغذیه سالمُ رورش گل و گیاهُ حضور در طبیعت و دوری از اخبار منفی مشغول سازید.

با سلام و احترام
بیمارستانهای نیروهای مسلح طرف قرارداد بیمه هستند و هزینه مشاوره در آنها با دفترچه بیمه بسیار ایین است که می توانید از این خدمات استفاده کنید.
همچنین با تماس با موسسه خانواده سلامت بنیان می توانید از خدمات مشاوره تلفنی رایگان و کوتاه برای سوالات و مشکلات خود استفاده کنید.

با سلام و احترام
باید لیستی از عواملی که منجر به استرس شما می شوند تهیه کنید و بر اساس اولویت انها را مرتب کنید و راهکارهای مقابله ای هیجان مدار یا مساله مدار را برای هر یک مورد استفاده قرار دهید. همچنین لازم است این احساسات را بعنوان احساسات درونی خود که در شرایط فعلی می تواند طبیعی باشد بذیرید. کارها و فرآیندهای استرس زای زندگی را شناسایی و مدیریت کنید تا میزان استرسها کاهش یابد همچنین باید به این سوال فکر کنید که در حال حاضر چه می توان انجام داد و متناسب با شرایط فعلی تصمیم گیری و اقدام نمایید.

اسکرول به بالا